Taboo

23 Ocak 2017

İngiliz senarist ve yönetmen Steven Knight tarafından oluşturulan ayrıca başrolünde Tom Hardy‘nin oynadığı ‘Taboo İngiliz-Amerikan ortak yapımı, BBC One ve FX kanalının yaklaşan dram temalı mini dizilerinden biridir.

TABOO KONUSU

Bir gemi taşımacılığı zinciri sahibi olan babasının ölüm haberini alan James Keziah Delaney, on iki yıl sonra, çalıntı 14 adet elmas ile birlikte Afrika’dan Londra’ya döner. Öldüğü düşünülen Delaney’in dönüşü, miras olarak kalan bir araziyi şimdiden satma planları yapan üvey kız kardeş ve onun kocasının planlarını bozar. James, babasının arsenik ile zehirlendiğini öğrendiğinde ise, artık düşmanları olduğuna inanarak intikam oyununa başlar.

TABOO OYUNCULAR

Başrollerinde rol alan oyuncular Tom Hardy (Mad Max, Peaky Blinders), Michael Kelly (House of Cards), Jonathan Pryce (Game of Thrones), Oona Chaplin (Game of Thrones), David Hayman, Molly Taylor ve Jasmine Parsons olarak sıralanmaktadır. Ayrıca tekrarlayan rolleri ile Jessie Buckley (War and Peace), Ashley Walters, Jefferson Hall (Vikings), Ed Hogg, Leo Bill, Christopher Fairbank, Roger Ashton-Griffiths, Richard Dixon, Jason Watkins (Doctor Who) ve Nicholas Woodeson (Ripper Street) dizide görünecek isimlerdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.